Zhbogar: Qeveria e Kosovės tė dialogoi me serbėt e veriut

Zhbogar: Qeveria e Kosovės tė dialogoi me serbėt e veriutPrishtinė - Pėrfaqėsuesi i BE-sė nė Kosovė, Samuel Zhbogar, ka thėnė se Qeveria e Kosovės...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Martė, 08 Maj 2012 | 10:33

Prishtinė - Pėrfaqėsuesi i BE-sė nė Kosovė, Samuel Zhbogar, ka thėnė se Qeveria e Kosovės duhet tė fillojė tė mendojė pėr mundėsinė e dialogut me serbėt e veriut.

Ai ka deklaruar se BE-ja do tė jetė krah i qeverisė qė tė mundėsohet njė nismė e tillė, pėr t’i bindur serbėt atje ta pranojnė realitetin e ri nė Kosovė.

Sa i pėrket zgjedhjeve serbe, Zhbogar ka deklaruar se ndihet i lumtur qė ato i mundėsoi OSBE-ja, mirėpo pėrshėndeti edhe qėndrimin e Qeverisė sė Kosovės dhe tė popullit qė ishin tė qetė gjatė kėsaj kohe.