Thaqi premton zgjidhje pėr veriun

Thaqi premton zgjidhje pėr veriun Prishtinė - Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi ka deklaruar se ėshtė duke ndėrmarrė...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Mėrkurė, 25 Prill 2012 | 11:57

Prishtinė - Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi ka deklaruar se ėshtė duke ndėrmarrė veprimet e nevojshme pėr tė sigurar njė ambient tė sigurtė pėr tė gjithė qytetarėt e Kosovės.

Kryeministri i  Kosovės, Hashim Thaēi  gjatė njė takimi qė ka zhvilluar tė martėn me kryetarin e Komunės sė Mitrovicės, Avni Kastrati, ka deklaruar se ėshtė duke u shikuar gjetja e njė zgjidhje pėr ēėshtjen e veriut tė Kosovės.
Thaēi theksoi se Qeveria ka pėrcjellė nga afėr zhvillimet e fundit nė pjesėn veriore tė Mitrovicės dhe ka shtuar se nė koordinim tė plotė me mekanizmat ndėrkombėtarė ėshtė duke ndėrmarrė veprimet e nevojshme pėr tė sigurar njė ambient tė sigurtė pėr tė gjithė qytetarėt..

Nė takim, Kryeministri Thaēi potencoi gjithashtu se qeveria do tė vazhdojė me rritjen e mėtejme tė investimeve socio-ekonomike nė pjesėn veriore tė Mitrovicės pėr t’iu mundėsuar qytetarėve tė Kosovės tė kėsaj pjesė njė tė ardhme mė tė mirė.