Sot nė Zveēan hapet Panairi i Punėsimit

Sot nė Zveēan hapet Panairi i PunėsimitPanairi i katėrt i punėsimit, arsimimit dhe praktikės profesionale, nė organizim tė...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Premte, 20 Prill 2012 | 14:30

Panairi i katėrt i punėsimit, arsimimit dhe praktikės profesionale, nė organizim tė Shėrbimit Kombėtar pėr Punėsim (SHKP), filiali nė Mitrovicė, do tė mbahet sot nė Zveēan.

Pėrveē punėsimit, Panairi ofron edhe mbėshtetje marketingu pėr ndėrmarrėsit, me qėllim tė pėrmirėsimit tė prodhimeve dhe shėrbimeve tė tyre, por edhe pėrforcon lidhjet nė mes tė ndėrmarrėsve, punėdhėnėsve dhe organeve shtetėrore.

Pėr herė tė parė sivjet nė kėtė Panair do tė prezantohet njė numėr i madh i shkollave fillore, tė mesme dhe tė larta.Panairi i katėrt i punėsimit, arsimimit dhe praktikės profesionale po mbahet sot prej orės 12-14 nė sallėn e fundit tė Shtėpisė sė Punėtorėve nė Zveēan. Sipas SHKP-sė, nė Kosovė ka 22 mijė persona tė papunė.