Ka ndėrruar jetė futbollisti mitrovicas, Fisnik Muharremi

Ka ndėrruar jetė futbollisti mitrovicas, Fisnik Muharremi Mitrovicė - Tė enjtėn nė moshėn 26 vjeqare vdiq futbollisti mitrovicas i skuadrės...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Premte, 14 Tetor 2011 | 08:32

Mitrovicė - Tė enjtėn nė moshėn 26 vjeqare vdiq futbollisti mitrovicas i skuadrės “Trepca 89” Fisnik Muharremi.


Pas nje sėmundje tė gjatė me kancerin nė mushkėri edhe pėrkundėr disa operimeve brenda dhe jashtė shtetit  i ndjeri nuk arriti t’ia dilte mbanė. Ai ndėrroj jetė nė Gjermani ku ishte duke kėrkuar shėrim. Iniciativa tė shumta ishin organizuar pėr ta ndihmuar ish futbollistin e “Trepēės 89’, por ai nuk arriti tė shpėtonte.Trupi i pa jetė i tė ndjerit pritet tė transferohet  kėtė javė nė Kosovė, pėrderisa varrimi do tė bėhet nė Mitrovicė.