Arrestohen dy tė dyshuar pėr vrasje, kėrkohen edhe dy tė tjerė

Arrestohen dy tė dyshuar pėr vrasje, kėrkohen edhe dy tė tjerėMitrovicė - Pas njė veprimi tė gjerė operativ nė kėrkim tė lokalizimit tė tė dyshuarve...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Mėrkurė, 25 Prill 2012 | 20:34

Mitrovicė - Pas njė veprimi tė gjerė operativ nė kėrkim tė lokalizimit tė tė dyshuarve lidhur me sulmin e armatosur qė ndodhi rreth orės 13.00 nė qendėr tė Mitrovicės, policia ka arrestuar nė orėt e vona tė pasdites dy tė dyshuar tė moshės 23 dhe 24 vjeqar.

Kjo ėshtė konfirmuar nga zėdhėnsi rajonal i policisė, Besim Hoti, sipas tė cilit policia ėshtė nė kėrkim tė dy tė dyshuarve tė tjerė. “Tė arrestuarit janė nė proces tė intervistimit nga hetuesit rajonal nė Mitrovicė dhe me autorizim tė prokurorit publik, ndaj tyre ėshtė caktuar masa e ndalimit policor” theksoj Hoti. Sipas tij, hetuesit policor janė duke punuar intensivisht nė kėrkim tė dyshuarve tė tjerė dhe nė mbledhjen e provave materiale, ndėrsa tė fshehura nė njė zonė malore janė identifikuar dhe sekuestruar dy armė tė zjarrit, njė armė automatike dhe njė pistoletė tė dyshuara tė vėna nė pėrdorim gjatė kėtij incidenti.