Filloi stina e dimrit , dita mė e shkurtė dhe nata mė e gjatė e vitit

Filloi stina e dimrit , dita mė e shkurtė dhe nata mė e gjatė e vititNė hemisferėn veriore tė globit sot nis stina e dimritFoto 1/1
Nga M-Magazine E Premte, 21 Dhjetor 2012 | 13:16

Nė hemisferėn veriore tė globit sot nis stina e dimrit

 

Dielli sot del nė juglindje, ndėrsa perėndon nė jugperėndim.

Po sot, dita do tė ketė kohėzgjatjen mė tė shkurtėr nė vit, ndėrsa nata mė tė gjatėn. Dimri do tė zgjasė 89 ditė, deri mė 20 mars tė vitit 2013, kur tė nisė stina e pranverės.