E lindur pa duar. Fitoi ēmimin e parė tė kaliografisė

E lindur pa duar. Fitoi ēmimin e parė tė kaliografisėPensilvani - Annie Clark, ėshtė 7 - vjeēare dhe ka lindur pa shputa tė duarėve. Por kjo...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Hėnė, 23 Prill 2012 | 14:54

Pensilvani - Annie Clark, ėshtė 7 - vjeēare dhe ka lindur pa shputa tė duarėve. Por kjo duket se nuk e ka penguar aspak vajzėn 7-vjeēare pėr tė fituar ēmimin e parė nė njė konkurs tė kaliografisė nė Pensilvani tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Gjithēka, duke mbajtur stilolapsin me parakrahė dhe aspak me duar. Ashtu si shumica e fėmijėve qė nuk i kanė duart, edhe   Annie Clark ėshtė nė gjendje tė vishen vetė, tė presė njė copė letėr me gėrshėrė, apo tė hapė njė kanaēe.

E kjo falė zbatimit tė njė teknike, e gjitha e saja, qė i ėshtė bėrė tashmė me rėndėsi jetike, si  njė fėmijė e lindur pa duar. Madje tani, ajo ka fituar edhe njė garė tė tė shkruarit bukur.

Annie ka gjithashtu edhe ėndrra tė mėdha: Tė bėhet njė shkrimtare.

"Annie ka qenė gjithmonė shumė e vendosur nė ēdo gjė qė ajo bėn, ėshtė e bindur kur vendos se ēfarė duhet tė veshė ose atė qė i duhet pėr tė ngrėnė", tha i ati Tom.

“Ajo madje nget njė biēikletė, noton dhe arrin tė shkruajė mbi tastierėn e kompjuterit", shton nėna e saj, Mari Ellen.