Babai i 80 fėmijėve

Babai i 80 fėmijėve Mastricht – Njė burrė qė ka qėndruar i virgjėr deri nė moshėn 34-vjeēare, po rifiton...Foto 1/1
Nga M-Magazine E Mėrkurė, 18 Prill 2012 | 15:16

Mastricht – Njė burrė qė ka qėndruar i virgjėr deri nė moshėn 34-vjeēare, po rifiton kohėn e humbur duke fjetur me tė paktėn 15 femra nė muaj prej mė shumė se tetė vitesh.

Tė gjitha kėto femra duan tė bėhen me fėmijė dhe holandezi Ed Houben, tani 42 vjeē, ėshtė bėrė baba i 82 fėmijėve dhe pret edhe 10 tė tjerė. Ai quhet bebe-bėrėsi mė profesional nė botė, dhe puna e tij falas ėshtė e ligjshme. Ndėrsa mė parė ai shėtiste nėpėr botė pėr tė “dhuruar” veten, tani ka fituar famė dhe pret qė gratė tė shkojnė nė shtėpinė e tij nė qytetin Mastricht, megjithėse bėn pėrjashtime kur partneret hyjnė nė njė fazė tė veēantė fertiliteti.

Ato i sigurojnė shpenzimet e udhėtimit dhe akomodimin. Houben ka fėmijė nė Gjermani, Holandė, Itali, Spanjė, Belgjikė, Francė dhe Zelanda e Re. Nė fillim ai thjesht dhuronte spermėn dhe mė pas zbuloi se kishte njė treg pėr krijimin nė mėnyrė natyrore, qė me sa duket edhe e shijon, dhe nuk u kthye mė pas. Edi ka 45 vajza dhe 35 djem